Asus ROG GX501: najcieńszy na świecie notebook dla graczy

Notebooki dla graczy często przypominają sprzęt mobilny tylko z nazwy, podczas gdy ich wymiary i waga nie zachęcają do przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Ale z nowym notebookiem Asusa może być pod tym względem nieco lepiej.

O modelu Asus ROG GX501 wiemy jeszcze nie wszystko, bo świat dowiedział się o nim nieoficjalnie – na podstawie informacji ujawnionych przy okazji nagród przyzwanych przez organizację Taiwan Excellence Awards. Ale wiemy już bardzo dużo:

Nowy mobilny „potwór” Asusa wyposażony będzie w ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli), obsługujący technologię NVIDIA G-Sync. Sercem notebooka będzie najnowszy procesor Intela z rodziny Kaby Lake, najprawdopodobniej model Core i7-7700HQ (ale być może Core i7-7829HK), wspomagany przez 24 GB pamięci RAM DDR4. Układ graficzny stanowić będzie NVIDIA GeForce GTX 1080, a szybkość przesyłu danych zapewni dysk SSD PCIe x4 NVMe.

Przy tak mocarnej specyfikacji najciekawsza wydaje się jednak… grubość notebooka. Po złożeniu będzie on mierzył zaledwie 16,65 mm, a więc nieco ponad 1,5 centymetra. Jak na notebooka tej klasy, to niezwykle mało.

Data oficjalnej premiery ani sugerowane ceny Asusa ROG GX501 nie są jeszcze znane.

0
Źródło: laptopmedia.com, vr-zone.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.