Asus X00GD: mały smartfon z potężnym akumulatorem

W chińskim urzędzie do spraw telekomunikacji (TENAA) pojawiły się zdjęcia i dane techniczne nowego, naprawdę ciekawego telefonu firmy Asus.

Urządzenie znane jest pod nazwą kodową Asus X00GD, ale najprawdopodobniej chodzi o model z rodziny Asus ZenFone 4. Będzie to prosty i zapewne tani smartfon, wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości HD (720×1280 pikseli), co w praktyce oznacza… niskie obciążenie akumulatora. A że ten będzie dysponował imponującą pojemnością 4850 mAh, możemy się spodziewać rekordowo długiej pracy nowego smartfona Asusa po jednokrotnym naładowaniu.

Wymiary Asusa X00GD to 149,5×73,7×8,85 mm, a waga to 169 gramów. Wiemy także, że sercem nowego smartfona jest 8-rdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz, wspomagany przez różną (w zależności od odmiany) ilość pamięci RAM (2, 3 lub 4 GB) oraz różną ilość pamięci wewnętrznej (16, 32 lub 64 GB). Główny aparat wyposażony będzie w matrycę o rozdzielczości 13 mln pikseli, zaś przedni dysponować będzie matrycą 8-milionową.

Oficjalnej premiery smartfona spodziewamy się już niebawem, być może nawet na targach CES 2017.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.