Asus Zenfone 3 Zoom – alternatywa iPhone’a 7 Plus

Podwójny aparat i 2,3-krotny zoom optyczny.

Największą zaletą Asusa Zenfone 3 Zoom jest oczywiście podwójny aparat. Znajdziemy tu soczewkę o rozdzielczości 12 MP oraz drugi obiektyw z taką samą rozdzielczością, ale z 2,3-krotnym zoomem optycznym i węższym kącie widzenia (59 mm). Takie rozwiązanie pozwoli na wykonywanie pięknych ujęć portretowych z rozmytym tłem.

Główny sensor może pochwalić się także bardzo dobrą jasnością (f/1.7), dzięki czemu zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach czy trudnych warunkach oświetleniowych nie będą koszmarem. Na pokładzie znajdziemy też 13-megapikselowy aparat do selfie z funkcją zamiany wyświetlacza w lampę błyskową. Nie brakuje tu także wsparcia dla formatu RAW, autofocusa z detekcją fazy, śledzenia obiektów i stabilizacji optycznej oraz 12-krotnego zoomu cyfrowego.

Również pozostałe parametry smartfona wyglądają przyzwoicie. Urządzenie posiada 5,5-calowy ekran AMOLED Full HD, który chroniony jest przez szkło Gorilla Glass 5, procesor Snapdragon 625, 4GB RAM-u, 128 GB pamięci wewnętrznej, czytnik linii papilarnych oraz baterię o pojemności 5000 mAh z funkcją powerbanku.

Asus Zenfone 3 Zoom zadebiutuje już w lutym, ale producent nie ujawnił ceny urządzenia.