Austria: Młodzi kierowcy będą szkolić się na Gear VR

Według badań przeprowadzonych przez austriackie stowarzyszenie kierowców w 2015 roku 76% rozproszonych w trakcie jazdy kierowców w Austrii nie mogło zatrzymać się lub nie było w stanie ominąć przeszkody by uniknąć wypadku.

Aby lepiej uświadomić młodych kierowców czym grozi odwracanie uwagi np. poprzez smsowanie, oglądanie filmów podczas jazdy czy malowanie się w lusterku, oddział Samsunga stworzył aplikację Drive VR.

Aplikacja ta wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości – Gear VR – do przeprowadzania symulacji różnego rodzaju zdarzeń, w trakcie których może dojść do wypadku. W ten sposób młodzi kursanci będą mogli poznać konsekwencje swoich zachowań zanim naprawdę wyjadą na drogi. Samsung ma nadzieję, że tego typu doświadczenie zadziała lepiej niż sucha teoria.

Pomysł jest naprawdę fajny i miejmy nadzieję, że prędzej czy później takie rozwiązanie również będzie wykorzystywane w ośrodkach nauki jazdy w Polsce.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.