Co ma wspólnego szef Microsoftu z kawą?

Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu, dołączył do zarządu Starbucksa, czyli giganta na rynku "sieciówek" oferujących napoje kawopodobne. Nie ma to jednak żadnego związku z dalszymi planami Microsoftu.

Satya Nadella dołączy do zarządu Starbucksa wspólnie z Rosalind Brewer (dyrektor generalna Sam’s Club i wiceprezes wykonawcza Walmartu) i Jørgenem Vigiem Knudstorpem, prezesem zarządu Lego.

Microsoft i Starbucks były swego czasu partnerami. Posiadacze opaski Band drugiej generacji mogli jej używać do płacenia za swoje zamówienie, Outlook wyposażony jest w rozszerzenie do Starbucksa, a sieć oferuje też aplikację na Windows 10.

Nadella ma jednak nie pełnić „pomostowej” roli w Starbucksie. Zamiast tego ma wnieść do firmy swoje „bogate doświadczenie i rozumienie tego, jak nowoczesna technika będzie wykorzystywana na całym świecie”, co pozwoli Starbucksowi na „skupienie się na innowacjach technicznych celem umocnienia pozycji Starbucksa na rynku”.

0
Źródło: Starbucks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.