Dell Canvas – olbrzymi tablet dla cyfrowych artystów

Prawie jak Surface Studio, ale bez PC.

Design Dell Canvas także odstaje od smukłej formy Surface Studio. 27-calowy ekran posiada grube ramki, które nadają urządzeniu toporny wygląd, ale jednocześnie zapewniają też podparcie rąk. Tablet może leżeć na płasko i zastępować nam wówczas klawiaturę lub inne narzędzia, ale równie dobrze możemy go także ustawić pod kątem 45-stopni, by rysować na nim jak na szkicowniku. Dell sugeruje, że table nie tyle zastąpi nam monitor, co będzie jego dodatkowym wsparciem.

fot. The Verge
fot. The Verge

Ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli pokryty jest szkłem Gorilla Glass i oferuje pełne pokrycie palety barw AdobeRGB oraz jasność na poziomie 280 cd/m2. Sprzęt podłączymy za pomocą złącz mini-HDMI, mini-DisplayPort lub USB typu C z obsługą DisplayPort.

Podobnie jak w przypadku Surface Studio, tak i tutaj znajdziemy dodatkowe akcesoria – stylus oferujący 2048 punktów nacisku oraz Dell’s Totem, czyli fizyczne pokrętło, które możemy przyczepić w dowolnym punkcie na ekranie i wykorzystywać jako dodatkowy kontroler interfejsu (niestety nie zapowiedziano kompatybilności z pakietem Adobe).

Dell Canvas ma pojawić się w kwietniu w sprzedaży, jednak producent nie zdradził jeszcze ceny urządzenia.