Film VR po raz pierwszy nominowany do Oscara

Jesteśmy świadkami ważnego momentu w historii kinematografii. Po raz pierwszy w historii Amerykańskiej Akademii Filmowej nominowano do Oscara tytuł stworzony dla gogli VR.

Spotlight Story to cykl 360-animacji produkowany przez Google. Dedykowane są one goglom VR, jednak można je również obejrzeć w przeglądarce internetowej. Jednym z takich filmów jest „Pearl” autorstwa Patricka Osborne’a, który został właśnie nominowany do Oscara. Animację możecie obejrzeć powyżej – jest to kilkuminutowa opowieść w formie musicalu, która przedstawia życie pewnej rodziny z perspektywy wnętrza samochodu.

Filmy w 360-stopniach dają zupełnie nowe doznania, a uhonorowanie jednego z nich przez grono Amerykańskiej Akademii Filmowej z pewnością przyczyni się do ich dalszej ekspansji. My na pewno będziemy trzymać kciuki za to, by otrzymał Oscara.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.