Froyo w końcu znika z wykresu dystrybucji Androida

Co miesiąc Google publikuje raport dotyczący dystrybucji wszystkich wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego. Po raz pierwszy od sześciu lat nie znajdziemy w nim jednej z najstarszych wersji Androida.

W najnowszym raporcie Google obejmującym swoim zasięgiem pierwszy tydzień nowego roku nie znajdziemy Androida 2.2. To oznacza, że liczba urządzeń z systemem Android wyposażonych w tą wersję OS-a wynosi już mniej niż 0,1%. Trzeba przyznać, że Froyo bardzo długo utrzymywał się na liście. Ta wersja dystrybucji Androida została wydana w maju 2010 roku, a więc ponad sześć lat temu.

Wykres Google’a ujawnia także bardzo wolny wzrost popularności najnowszej wersji Androida. Miesiąc temu Nougat był zainstalowany na 0,4% urządzeń. Teraz wartość ta wynosi 0,7%. Przy dobrych wiatrach w lutym Nougat powinien znaleźć się na 1% urządzeń, ale nawet jeśli tak się stanie, nie będzie w tym nic imponującego. Nadal na smartfonach i tabletach z Androidem rządzi Lollipop (33,6%). Goni go poprzednia wersja systemu – Marshmallow (29,6%).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.