Galaxy S8 z pamięcią LPDDR4X?

Plotki o dużej pamięci operacyjnej nadchodzącego flagowca Samsunga powstają jak grzyby po deszczu. Kolejne doniesienie z Korei sugeruje, że w Galaxy S8 znaleźć się mogą nowe kości pamięci producenta SK Hynix.

Południowokoreański producent układów elektronicznych SK Hynix (znany wcześnie jako Hyundai Electonics Industrial), ogłosił dziś rozpoczęcie produkcji nowego rodzaju mobilnych kości pamięci (LPDDR4X) o pojemności 8GB (64 Gb). Złożone z czterech warstw kości mają zajmować 40% mniej miejsca niż obecne na rynku LPDDR4 i mają być o 20% bardziej energooszczędne.

Nieoficjalne źródła sugerują, że układ ten zadebiutuje w Samsungu Galaxy S8 i iPhone 8, ale trudno wierzyć w takie informacje. Samsung sam produkuje kości pamięci do swoich smartfonów i kupno produktu konkurencji wydaje się mało prawdopodobne. Apple z kolei do tej pory opierał się trendowi wyposażania iPhone’ów w kości o największej możliwej pojemności i nic nie wskazuje na to, by miałby zmienić swoją decyzję przy produkcji kolejnego modelu.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.