Horror od twórców BioShocka pojawi się także na PS4

Ekipa złożona z osób pracujących nad takimi grami jak BioShock, Dead Space w 2015 roku zdobyła wystarczające dofinansowanie od Internautów na sfinalizowanie swojej produkcji - horroru z niezwykłą bohaterką. Pierwotnie gra miała ukazać się wyłącznie na komputerach PC.

Zespół The Deep End Games poinformował, że dzięki współpracy z Feardemic, Perception trafi również na PS4. Data premiery w dalszym ciągu pozostaje nieznana. Pierwotnie gra miała zadebiutować na rynku latem 2016 roku, ale okazało się, że produkcja zabierze jeszcze więcej czasu. Ile dokładnie, nie wiadomo.

Wiadomo natomiast dość dużo o samej rozgrywce. Perception pozwoli wcielić się nam w postać Cassie, niewidomej dziewczyny, która wykorzystuje swój ponadprzeciętnie rozwinięty słuch do rozpoznawania konturów otoczenia. By lepiej orientować się w przestrzeni Cassie może stukać laską w podłogę i na podstawie rozchodzących się fal dźwiękowych odkrywać przez moment większą przestrzeń. Hałas jednak może przyciągnąć przeciwników, z którymi dziewczyna nie poradzi sobie w walce. Wówczas jedyną nadzieją, jest znalezienie dobrej kryjówki lub wykorzystanie innych hałaśliwych obiektów z otoczenia, które mogłyby rozproszyć uwagę wrogów.

0
Źródło: Playstation.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.