Icaros – maszyna do ćwiczeń połączona z VR

Podczas targów CES zaprezentowano ciekawe urządzenie, które - z racji wysokiej ceny - pewnie nieprędko pojawi się w domach, ale całkiem możliwe, że zainteresuje sobą nowoczesne siłownie.

Zapomnijcie o bieganiu na bieżni czy pedałowaniu na rowerku stacjonarnym i oglądaniu telewizji. Icarus pozwoli Wam wykonywać o wiele bardziej efektywne ćwiczenie – tzw. deskę – przenosząc Was równocześnie do wirtualnej rzeczywistości.

Po wejściu do maszyny i założeniu gogli VR zmieniamy pozycję ze stojącej na horyzontalną. Przy pomocy ruchów ciała przechylamy się w różnych kierunkach, co z kolei przekłada się także na sterowanie w grach. Te nie przypominają żadnych wysokobudżetowych hitów, ale mają za zadanie wywoływać określone symulacje. Przykładowo będziemy mogli poczuć się, jakbyśmy szybowali w powietrzu, nurkowali w głębinach, skakali ze spadochronu czy jeździli motocyklem.

Według relacji dziennikarzy DailyMail, którzy mieli okazję testować urządzenie, Icarus tylko wydaje się bardzo skomplikowany w obsłudze. Maszyna jest wygodna, sprawia dużo frajdy, ale także czuć po niej efekty treningu. Icarus nie jest jeszcze dostępny na rynku komercyjnym, ale raczej nie prędko zobaczymy go w domach. Zestaw razem z Samsungiem Gear VR ma kosztować około 8000 dolarów.

0
Źródło: dailymail.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.