Intel staje się udziałowcem Here

Firma Intel jest w trakcie zakupu 15 proc. udziałów firmy Here, a więc stworzonego przez Nokię przedsiębiorstwa zajmującego się usługami kartograficznymi. Na razie nie wiemy ile zapłacił za tę przyjemność.

Intel chce wykorzystać Here i swoje udziały do dalszych badań nad autonomicznymi pojazdami. Obie firmy chcą wspólnie opracowywać techniki uaktualniania w czasie rzeczywistym map o bardzo wysokiej dokładności.

Jak twierdzi Intel, aktualne techniki geolokalizacyjne działają z dokładnością do kilku metrów. Firma chce wykorzystać zasoby Here by stworzyć technikę oferującą kilkucentrymetrową dokładność.

Intel będzie też współpracował z Audi, BMW i Daimlerem, a więc aktualnymi właścicielami Here, do testowania opracowanych wspólnie rozwiązań. Here z Intelem pracować też mają nad rozwojem nauczania maszynowego i urządzeń IoT.

Transakcja ma zostać zakończona jeszcze w bieżącym kwartale.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.