Japonia: Przedpremierowa partia Nintendo Switch wyprzedana

Według wcześniejszych informacji Nintendo przygotowuje na premierę około 2 mln egzemplarzy swojej nowej konsoli. Zainteresowanie sprzętem może okazać się jednak znacznie większe niż przewidział producent.

Najpierw szwedzkie media informowały o ogromnym zainteresowaniu konsolą Nintendo Switch (liczba pre-orderów już na ten moment jest wyższa niż w przypadku PS4). Następnie Amazon wstrzymał przedsprzedaż gamepada Pro Controller kompatybilnego z konsolą już po 15 minutach od uruchomienia procesu.

Teraz kolejne doniesienia napływają z Kraju Kwitnącej Wiśni. Serwery internetowego sklepu My Nintendo nie wytrzymały obciążenia tuż po rozpoczęciu przedsprzedaży. W głównych sieciach detalicznych nie można już także składać zamówień. Sklepy z elektroniką w głównej dzielnicy handlowej Tokio wystawiły już nawet stosowne banery informujące o wyprzedaniu i niedostępności przedpremierowych zestawów Nintendo Switch. Według analityków grupy Media Create gracze zarezerwowali już ponad 80% sztuk całego nakładu producenta.

0
Źródło: Dualshockers.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.