Microsoft patentuje tablet składany do formy smartfona

Microsoft patentuje tablet składany do formy smartfona

Nowy patent Microsoftu ponownie ożywia plotki o Surface Phone, choć nazwa ta ani razu nie pada w dokumencie. Wniosek został wypełniony w 2014 roku, a więc mniej więcej w okresie, w którym po raz pierwszy usłyszeliśmy o tej koncepcji.

Urządzenie cechuje się ciekawą konstrukcją. W najbardziej kompaktowej formie przypomina smartfona. Po rozłożeniu – tablet. Warto zauważyć, że mamy tu do czynienia z połączeniem nie dwóch, ale trzech ekranów elastycznych, co sprawia, że użytkownik, który będzie chciał używać urządzenia jak tabletu będzie mógł dowolnie wybierać między wyświetlaczem o dwóch proporcjach.

Dzięki składanej konstrukcji i elastycznym wyświetlaczom urządzenie będzie mogło również pracować w trybie namiotu, niczym tablety 2w1.

Oczywiście nigdy nie możemy mieć pewności, czy patent przerodzi się w ostateczny produkt. Warto jednak zauważyć, że wynalazcą zgłaszającym patent jest Kabir Siddiqui, który wcześniej opatentował mechanizm rozkładanej obudowy w tabletach Surface i sposób adaptacji kamery w tym samym urządzeniu.