Nintendo oficjalnie zakończyło produkcję Wii U

W listopadzie ubiegłego roku pojawiły się plotki mówiące o wstrzymaniu produkcji konsoli Nintendo Wii U. Dziś oficjalnie możemy je potwierdzić. Wkrótce na sklepowych półkach nie zobaczycie już ostatniej stacjonarnej konsoli Wielkiego N.

Na japońskiej stronie Nintendo, w zakładce hardware, znaleźć można informację o zakończeniu produkcji konsoli Wii U. Dotyczy to co prawda tylko Kraju Kwitnącej Wiśni, ale możemy przypuszczać, że podobne informacje pojawią się wkrótce na stronach lokalnych dystrybutorów Nintendo.

Decyzja „Wielkiego N” jest logiczna. Wii U od samego początku sprzedawało się słabo i nie stanowiło dla producentów gier priorytetu. Mało ciekawy kontent jeszcze bardziej obniżał sprzedaż sprzętu, więc koło toczyło się po równi pochyłej. Dodatkowo tuż za rogiem premiera nowego produktu – Nintendo Switch, które cieszy się większym zainteresowaniem w Japonii niż swego czasu PS4.

Pozostaje mieć nadzieję, że Switch nie podzieli losu swojej starszej siostry.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.