Nokia pracuje nad własnym asystentem głosowym

Nokia kilka dni temu zaprezentowała swojego pierwszego smartfona z Androidem. Jednak w dzisiejszych czym jest sam sprzęt bez dodatkowego, dedykowanego doń oprogramowania? Kilka przecieków, które pojawiły się w Sieci sugerują, że fiński producent smartfonów pracuje nad własnym asystentem głosowym.

Przeciek opiera się na wniosku złożonym do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), w którym Nokia zastrzega sobie nazwę „Viki”. W dokumentach przesłanych do EUIPO możemy przeczytać, że nazwa Viki odnosi się do

„oprogramowania do tworzenia i monitorowania wszystkich mobilnych i sieciowych asystentów cyfrowych, które kompilują wszystkie źródła informacji do jednego interfejsu obsługiwanego zarówno głosowo, jak i tekstowo” — w skrócie: Nokia najwyraźniej chce stworzyć własnego mobilnego asystenta.

Wysłanie odpowiednich dokumentów do EUIPO to oczywiście sam początek drogi i równie dobrze może się okazać, że Viki nigdy nie doczeka się wersji, która trafi do konsumentów. No, ale Nokia w przeszłości udowodniła już kilka razy, że całkiem nieźle radzi sobie z tworzeniem oprogramowania, dlatego też trzymamy kciuki, za to, żeby i ten projekt się udał.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.