Ojciec Androida pracuje nad bezramkowym smartfonem

Współtwórca firmy Android Inc., która została kupiona przez Google w 2005 roku był odpowiedzialny za tworzenie najpopularniejszego obecnie systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych. W 2014 roku Andy Rubin opuścił Google, by zacząć prace nad własnym startupem. Do tej pory nie wiedzieliśmy nad czym pracuje zdolny inżynier.

Essential – nowa firma Rubina – składa się aktualnie z 40 osób, które wcześniej pracowały w Apple czy Google. Startup koncentrować się będzie na rozwiązaniach do inteligentnych domów oraz na produkcji mobilnej elektroniki użytkowej. Czołowym produktem ma być jednak high-endowy smartfon.

Szczegóły na temat tego urządzenia nie są jeszcze znane. Nieoficjalne informacje mówią jedynie, że będzie on cechował się dużym, bezramkowym ekranem, metalową lub ceramiczną obudową i konstrukcją umożliwiającą podłączanie dodatkowych modułów. Zwłaszcza ta ostatnia plotka brzmi ciekawie. Essential rzekomo testuje nowe rodzaje portów, które miałyby spełniać zarówno rolę ładowania, jak i podłączania zewnętrznych elementów np. kamery umożliwiającej wykonywanie zdjęć w 360-stopniach.

Jeśli chodzi o cenę firma będzie celowała w półkę bliską iPhone’owi 7 (około 650 dolarów). Smartfon ma trafić do sprzedaży w połowie bieżącego roku.

0
Źródło: bloomberg.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.