Pierwsze informacje na temat Google Pixel 2

A także... prawdopodobny wygląd nowego smartfona Google.

Prace nad nowymi smartfonami Google podobno są już dosyć zaawansowane i – według niektórych doniesień – możemy spodziewać się nie dwóch, ale nawet trzech odmian nowej serii Pixeli. Obok podstawowego Google Pixel 2 oraz prawdopodobnego Google Pixel XL 2 ma się bowiem jeszcze pojawić Google Pixel 2B, czyli odmiana budżetowa.

Co wiemy o nowym Google Pixel 2? Oczywiście jeszcze nic pewnego, ale na podstawie pierwszych przecieków oraz domysłów analityków można się spodziewać:

  • wodoodpornej obudowy
  • jeszcze lepszego wbudowanego aparatu fotograficznego (co nie znaczy, że będzie miał on większą rozdzielczość matrycy), zwłaszcza pod względem wykonywania zdjęć w słabym świetle
  • najwydajniejszego procesora (podobno jednym z układów testowanych w prototypowych egzemplarzach jest Snapdragon 83x, ale pojawiają się też pogłoski o współpracy Google i MediaTeka)
  • wyższej ceny podstawowego modelu – co najmniej o 50 dolarów większej od obecnej ceny Google Pixel (649 dolarów)

Wstępne informacje na temat daty premiery nowych smartfonów Google Pixel mówią o październiku 2017 roku, a zatem przed nami jeszcze wiele czasu na domysły, pogłoski i przecieki…