Pierwszy tablet 2w1 z bezprzewodowym ładowaniem

Podczas targów CES 2017 Dell przedstawił pierwszą na świecie hybrydę (połączenie tabletu i laptopa) z opcją bezprzewodowego ładowania.

Dell Latitude 7285 został wyposażony w 12,3-calowy ekran o rozdzielczości 2880 x 1920 pikseli, 8 lub 16 GB pamięci RAM, procesor Intel Core i7 lub i7 vPro oraz 128/256/512 GB dysk SSD. Na pokładzie znajdziemy także 8-megapikselowy aparat tylny, kamerkę HD z Windows Hello, slot na karty microSD, 2 porty USB typu C i baterię, która powinna wystarczyć na 6 godzin pracy. Najciekawiej prezentuje się jednak dołączana klawiatura, która współpracuje z bezprzewodową podstawką w standardzie WiTricity. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w tabletach hybrydowych.

Minusy są dwa – podkładki nie wykorzystamy do ładowania innych urządzeń korzystających z bardziej popularnego standardu Qi, a samego tabletu nie podładujemy bezpośrednio kablem. Chyba, że zdecydujemy się na zakup dodatkowej klawiatury. Dell planuje wprowadzić do sprzedaży klawiaturę podróżną, z opcją przewodowego ładowania oraz nieco większy wariant z dodatkową baterią.

Ceny nie są jeszcze znane, ale premiera została zapowiedziana na maj br.

0
Źródło: laptopmag.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.