PS4 z rewelacyjnym wynikiem sprzedaży

Sony pochwaliło się przekroczeniem kolejnej bariery sprzedaży. Od premiery PS4 w 2013 roku, producent sprzedał ponad 50 milionów egzemplarzy konsol. Okres przedświąteczny był w tym roku wyjątkowo łaskawy dla Sony.

W okresie od 20 listopada 2016 do 1 stycznia 2017 Sony sprzedało aż 6,2 miliony sztuk PS4, czyli około miliona egzemplarzy tygodniowo. To naprawdę świetny wynik. W sumie międzynarodowa sprzedaż PS4 opiewa już na 53,4 miliony egzemplarzy.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczny za wsparcie ze strony naszych fanów i partnerów, którzy pomogli nam zaliczyć jeden z najlepszych okresów przedświątecznych w historii. Będziemy dążyć do utrzymania tego tempa poprzez poszerzania naszej biblioteki gier oraz dalszego rozwoju rewelacyjnych doświadczeń, które zapewniają PlayStation VR i PS4 Pro, a także ekspansji infrastruktury sieciowej. Pozostaniemy nieugięci w tworzeniu z PS4 najlepszego miejsca do gry”. – powiedział Andrew House, prezydent Sony Interactive Entertainment.

Ciekawe jak na sprzedaż PS4 wpłyną dwie wielkie premiery konkurencji – w marcu na rynek wejdzie Nintendo Switch, a w kolejnych miesiącach Project Scorpio od Microsoftu, który ma być najwydajniejszą konsolą w historii.

0
Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.