Qualcomm Snapdragon 835 – znamy specyfikację

W listopadzie Qualcomm oficjalnie zapowiedział nową wersję swojego układu dla urządzeń mobilnych, ale szczegóły techniczne miały zostać zaprezentowane podczas targów CES 2017. Tymczasem tuż przed tym wydarzeniem do sieci wyciekły wszystkie informacje.

Dzięki slajdom z prezentacji, które wyciekły do sieci dowiedzieć się możemy wszystkich szczegółów na temat nowego układu mobilnego. Snapdragon 835 bazujący na 10-nanometrowym procesie technologicznym Samsunga oferować ma 27-procentowy wzrost wydajności w stosunku do obecnych na rynku procesorów Qualcomma przy zmniejszonym rozmiarze.

Snapdragon 835 wyposażony zostanie w osiem rdzeni Kryo 280, z którego połowa taktowana będzie zegarem o częstotliwości 1,9 GHz (te mają być używane przez 80% czasu pracy), a połowa – zegarem o częstotliwości 2,45 (mają być wykorzystywane przy wymagających aplikacjach np. grach VR).

W układzie znajdziemy także GPU Ardeno 540 oferujący o 25% szybszy rendering grafiki, oraz wsparcie dla 10-bitowych materiałów wideo 4K przy 60 kl/s, DirectX 12, OpenGL ES i Vulkan.

Snapdragon 835 ma być także pierwszym procesorem z modemem LTE gigabitowej klasy. Chip wykorzystywać będzie także o połowę mniej energii niż Snapdraon 801.

Jednymi z pierwszych smartfonów, które mogą być wyposażone w nowy układ Qualcomma będą prawdopodobnie Samsung Galaxy S8, Xiaomi Mi 6, LG G6 i OnePlus 4.

0
Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.