Samsung Galaxy S8 z trybem Continuum?

Do sieci wyciekł slajd z prezentacji, który sugeruje, że nowy flagowiec koreańskiego producenta otrzyma tryb zbliżony do funkcji Continuum Microsoftu. Jeśli to prawda, będziemy mogli podłączyć Galaxy S8 do monitora i korzystać z niego jak z komputera.

Z powyższego slajdu wynika, że nowy smartfon Samsunga będzie mógł zostać podłączony kablem do jakiegokolwiek monitora czy telewizora, by zaoferować użytkownikowi lepszy komfort pracy i większą przestrzeń roboczą. Do zestawu podłączymy bezprzewodowo myszkę i klawiaturę. Całość wygląda podobnie co tryb Continuum znany z Windows 10 Mobile, ale po pierwsze zdaje się oferować możliwość pracy na kilku oknach równocześnie, a po drugie nie wyłącza tym samym ekranu smartfona. Takich opcji póki co rozwiązanie Microsoftu nie oferuje.

Oczywiście na razie powinniśmy traktować te informacje z przymrużeniem oka. Grafika może także mieć jedynie charakter poglądowy i nie oddawać wiernie rzeczywistości (przykładowo może się okazać, że ekran smartfona będzie jednak wyłączony). Mamy jednak nadzieję, że tryb nazwany Samsung Desktop Experience zagości w Galaxy S8, bo jest to jedno z ciekawszych rozwiązań, które może wpłynąć na sposób w jaki korzystamy z przenośnych urządzeń.

0
Źródło: gsmarena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.