Samsung zna już przyczynę wybuchów Galaxy Note 7

Ogłoszenie wyników śledztwa nastąpi już za kilka dni – 23 stycznia!

Trzeba przyznać, że tym razem Samsung nie śpieszył się z ogłaszaniem pochopnych wniosków, tak jak to miało miejsce przed wypuszczeniem na rynek drugiej, „bezpiecznej” serii Galaxy Note 7 z wymienionymi akumulatorami. Jak wszyscy wiemy, skończyło się to serią kolejnych niebezpiecznych zdarzeń, dlatego tym razem koreański producent badał sprawę z najwyższą możliwą skrupulatnością.

Warto jednak zauważyć, że mimo wszystko data publikacji wyników dochodzenia jest w jakiś sposób uwarunkowana czynnikami ekonomicznymi. Niebawem spodziewamy się bowiem premiery nowego modelu Samsung Galaxy S8, więc jeśli koreańskiemu producentowi nie uda się wcześniej przekonać świata, że ryzyko samozapłonów i wybuchów zostało całkowicie wyeliminowane, konsumenci mogą podchodzić do tego smartfona z „pewną dozą nieufności”. Można zatem powiedzieć, że to już ostatni moment na publikację raportu wyjaśniającego.

Kiedy zatem dowiemy się, czemu obie generacje Samsunga Galaxy Note 7 ulegały samozapaleniu? Już niebawem, za kilka dni – 23 stycznia. A my ciekawi jesteśmy, czy pokryją się one z wnioskami niezależnych badaczy, którzy możliwą przyczynę wybuchania akumulatorów modelu Galaxy Note 7 podali już wcześniej.