Slide: Twoje zasłony też mogą być smart

Automatycznie zasłonią okno na wieczór i odsłonią rankiem.

Większość rozwiązań do okien z zakresu inteligentnej automatyki domowej opiera się na kontrolowaniu żaluzji. Nie wszyscy jednak posiadają w mieszkaniach takie instalacje. A co z osobami, które wolą miękkie zasłony i nie mają zbyt dużego budżetu na wdrażanie kompleksowych rozwiązań? Z pomocą ma przyjść właśnie Slide – niewielki moduł, który montujemy tuż pod drążkiem na zasłony. Nie musimy nic wiercić ani przeciągać skomplikowanych kabli – wystarczy niewielka żyłka umieszczona wzdłuż drążka. Poniżej możecie zobaczyć jak szybko przebiega montaż.

Po zamontowaniu Slide wystarczy już tylko skonfigurować aplikację. Możemy w niej ustawić godziny, o których zasłony mają zasłaniać/odsłaniać okno, skorzystać z harmonogramu uzależnionego od wschodów i zachodów słońca lub manualnie kontrolować cały system.

Produkt spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem w serwisie Indiegogo, gdzie zdobył już 504% wymaganego progu. Pierwsi klienci otrzymają Slide w sierpniu tego roku. Za pojedynczy zestaw zapłacimy 89 dolarów.