Super Retro Boy: gratka dla fanów klasycznych handheldów Nintendo

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów klasycznych handheldów od Nintendo. Na targach CES 2017 zaprezentowano przenośną konsolę, na której uruchomicie wszystkie kartridże z grami z Game Boya, Game Boya Color i Game Boya Advance!

Super Retro Boy to przenośny powrót do przeszłości stworzony przez firmę Retro-Bit. Urządzenie współpracować będzie z oryginalnymi kartridżami dla przenośnych konsol Nintendo. Swoim wyglądem też przypomina gadżet, żywcem wyjęty z lat 90′.

Stylistyka retro na szczęście nie stała twórcom konsoli na przeszkodzie, jeśli chodzi o skorzystanie z najnowszych zdobyczy technologii. Super Retro Boy może pochwalić się o wiele jaśniejszym wyświetlaczem, niż oryginalne sprzęty, do których nawiązuje swoim wyglądem. W środku znajdziemy również baterię o pojemności 2500 mAh, która według producenta wystarczy nawet na 10 godzin grania bez konieczności ładowania.

Konsola ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 79,99 dolarów, czyli ok. 330 PLN i pojawi się w sklepach w sierpniu tego roku. Super Retro Boy sprzedawany będzie w zestawie z kartridżem, na którym znajdziemy 10 gier (tytuły jak na razie pozostają tajemnicą). Z taką ceną Retro Boy może okazać się prawdziwym hitem.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.