Tak prezentuje się ZTE Hawkeye

Jakiś czas temu ZTE zapowiedziało, że zamierza przygotować nietypowego smartfona. Jego design, specyfikacja, a nawet nazwa miały być wybrane przez przyszłych konsumentów. Hawkeye, znany wcześniej jako Project CSX doczekał się właśnie oficjalnej zapowiedzi.

Nietypowy jest już sam pomysł na zbieranie funduszy na smartfon przez producenta, któremu pieniędzy nie brakuje. Ale tym samym ryzyko porażki jest mniejsze. ZTE może dokładnie sprawdzić, czy znajdzie się wystarczająco dużo chętnych osób zainteresowanych jego produktem.

Sam smartfon pod względem wizualnym nie odstaje od współczesnych trendów panujących w średniej półce cenowej. Znajdziemy tu 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, ośmiordzeniowy Snapdragon 625, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, Androida Nougat i dwa aparaty (13 MP Dual Lens i 12 MP z zoomem optycznym).

Natomiast dużo ciekawiej prezentują się dwie unikalne funkcje smartfona. Jedna pozwoli na śledzenie wzroku użytkownika, co ma pozwolić na bezdotykową obsługę urządzenia, a druga ma wykorzystywać opcjonalną obudowę, która „przyklei” się do niemal każdej powierzchni płaskiej (lustra, tablicy itp.)

Jeśli kampania zakończy się sukcesem (minimalny próg to 500 tysięcy dolarów) to pierwsze egzemplarze Hawkeye trafią do klientów we wrześniu 2017 roku. Smartfon został wyceniony na 199 dolarów.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.