To już koniec zegarków Vector

Vector to relatywnie młoda firma, ale jej produkty prezentowały się bardzo obiecująco. Pracujące 30 dni na akumulatorze, współpracujące z każdym urządzeniem zegarki miały wielki potencjał. Niestety, Vector nie będzie już samodzielną firmą.

Firma Vector właśnie poinformowała, że po dwóch latach aktywności na rynku kończy samodzielną działalność. Została kupiona przez jednego z liderów rynku, a więc Fitbita.

Vector wyróżniał się na rynku podejściem do wzornictwa. Jego zegarki bardzo przypominały analogowe i kosztowne odpowiedniki. Eleganckie, dobrze wyposażone, z 30-dniowym czasem pracy na akumulatorze.

Błędem firmy było najprawdopodobniej postawienie wyłącznie na autorskie oprogramowanie i system operacyjny. Choć Vectory współpracowały z każdym systemem, nawet z Windowsem, to ekosystem aplikacji był dość mizerny.

Dotychczas sprzedane urządzenia Vectora będą objęte wsparciem technicznym. Nie pojawią się już na rynku żadne nowe modele.

0
Źródło: Vector
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.