Twórcy Prison Architecta złamali Konwencję Genewską

Prison Architect to ciesząca się uznaniem gra niezależna, w której wcielamy się w zarządcę więzienia - rozbudowujemy je, zatrudniamy kadrę, dbamy o utrzymanie porządku. Developerzy mają jednak problem, gdyż nieświadomie złamali postanowienia jednego z zapisów Konwencji Genewskiej.

Problem dotyczy pięciu pikseli użytych w grze. Dokładniej ujmując symbolu czerwonego krzyża, który w grze obecny jest na strojach sanitariuszy oraz karetkach. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten konkretny symbol jest zastrzeżony dla organizacji Czerwony Krzyż. Nieupoważnione wykorzystanie tego znaku jest wykroczeniem na podstawie zapisu w Konwencji Genewskiej z dnia 1949 roku.

Twórcy początkowo uznali to za formę żartu, ale brytyjski Czerwony Krzyż wystosował w tej sprawie oficjalny komunikat. Na szczęście za drugim razem twórcy zajęli się tą sprawą z należytą powagą i zmienili kolor krzyża z czerwonego na zielony.

0
Źródło: Ibitimes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.