Usługa GeForce Now w końcu na komputerach PC

Nvidia próbuje rozwiązać problem wymagających gier wideo i oferuje użytkownikom Windows i macOS rozwiązanie GeForce Now. Niestety, jest to zupełnie coś innego niż to, co jest oferowane dla konsol Shield.

Użytkownicy konsol Shield mogą strumieniować na swoje konsole pecetowe gry wideo, które są przetwarzane przez serwerownie Nvidii. Wszyscy spodziewaliśmy się, że wersja na komputery osobiste będzie działała podobnie. Niestety, myliliśmy się.

GeForce Now dla Windows i macOS to w zasadzie usługa zdalnego pulpitu dla wirtualnej maszyny uruchomionej w serwerowni Nvidii na maszynach Grid. Możemy na tej maszynie instalować co chcemy i grać do woli.

Sam w sobie pomysł nie jest zły. Niestety, musimy mieć do tego celu kupione osobno gry, a na dodatek usługa jest koszmarnie droga. Nie jesteśmy pewni, czy przy opłatach rzędu 25 dolarów za 20 godzin gry nie taniej będzie kupić jednak własny, wydajny komputer…

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.