Vertu Constellation – nowy smartfon luksusowej marki

Zazwyczaj cena luksusowych smartfonów nie idzie w parze z dobrą specyfikacją. Urządzenia te dedykowane są fanom drogich marek i materiałów klasy premium. Tym razem brytyjski producent Vertu postanowił stworzyć smartfona, który nie tylko dobrze wygląda, ale też, który oferuje ciekawe wnętrze.

Constellation to pierwszy smartfon producenta ze wsparciem Dual-SIM. Urządzenie będzie ręcznie składane w Anglii, a jego atutem ma być obudowa wykonana z aluminium oraz włoskiej skóry. Klientów z zasobnym portfelem powinien przyciągnąć też 140-karatowy, szafirowy kryształ, którym pokryty będzie wyświetlacz, a także całodobowy serwis doradczy dostępny po wciśnięciu czerwonego przycisku z boku.

Smartfon wyposażony zostanie w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD, procesor Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Znajdziemy tu ponadto 12-megapikselowy aparat z technologią ultrapixel i możliwością nagrywania materiałów w 4K, port USB typu C, głośniki stereo z Dolby Digital Plus oraz akumulator o pojemności 3220 mAh.

Premiera urządzenia ma się odbyć w połowie lutego. Cena nie została ujawniona, ale sugerując się innymi produktami Vertu przypuszczamy, że będzie oscylowała w okolicach kilku tysięcy funtów.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.