W Resident Evil VII w trybie VR gra ponad 80 000 graczy

Capcom zaprezentował na swojej stronie różnej maści dane, które w czasie rzeczywistym zbierane są od graczy grających w najnowszą część serii Resident Evil. Wynika z nich, że tryb VR cieszy się dużym zainteresowaniem - mimo tego, że jest dostępny wyłącznie na PS4.

Aktualnie w nowego Residenta pogrywa ponad 900 tysięcy graczy. Co dziewiąta osoba wykorzystuje do gry gogle VR, a dokładniej ujmując PlayStation VR, gdyż tryb ten do końca roku niedostępny jest dla konkurencyjnych platform (Oculus Rift i HTC Vive). Biorąc pod uwagę, że ogólna liczba graczy dotyczy wszystkich platform (PC, PS4 i Xbox One), zainteresowanie trybem VR jest bardzo duże.

Przyszłość rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości zależy od contentu, który będzie udostępniany użytkownikom. Capcom uwierzył w sukces VR i zdecydował się pozwolić graczom na przejście całej gry najbardziej dogodny dla niego sposób. Do tej pory w grach AAA takich jak Tomb Raider czy COD: Advanced Warfare dodawano tylko krótkie doświadczenia VR urozmaicające grę poza jej główną fabułą.

Więcej statystyk na temat Resident Evil VII znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

0
Źródło: Digitaltrends.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.