Waluta Bitcoin została oficjalnie uznana przez Microsoft

Jeszcze rok temu większość korporacji, instytucji finansowych i agencji państwowych unikało nazywania Bitcoin walutą. Czasy się jednak zmieniają. Microsoft na przykład nie tylko postanowił nazywać Bitcoin po imieniu - nowa wersja Microsoft Excel zaoferuje pełne wsparcie tej kryptowaluty.

W 2017 roku, Excel będzie potrafił rozpoznać, formatować, obliczać oraz analizować liczby zapisane w walucie Bitcoin. Nowa funkcja będzie dostępna dla programu Excel na Windows 10, Android, Mac OS i iOS i dla innych wersji Excel Mobile. — powiedział Martin Butler pełniący funkcję Account Executive w firmie Microsoft.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft angażuje się w rozwój kryptowaluty. Gigant z Redmond uruchomił wcześniej Azure Blockchain, dzięki której duże instytucje finansowe, opierając się na zasadzie działania kryptowaluty mogą w znacznym stopniu ułatwić i przyspieszyć sobie proces rozliczania swoich danych finansowych.

Ciekawi nas, jak rozwinie się sytuacja Bitcoin i innych kryptowalut przez następne 12 miesięcy. Pod koniec 2016 roku Bitcoin został „zaakceptowany” przez dość dużą liczbę dużych instytucji finansowych. Waluta ta jest też bardzo odporna na niestabilność rynków finansowych i w razie czego może być przechowywana na dowolnej pamięci przenośnej. No i żaden kraj nie może jej sobie tak po prostu dodrukować.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.