Waluta Bitcoin została oficjalnie uznana przez Microsoft

Nowa wersja pakietu Office powinna spodobać się fanom tej kryptowaluty.

W 2017 roku, Excel będzie potrafił rozpoznać, formatować, obliczać oraz analizować liczby zapisane w walucie Bitcoin. Nowa funkcja będzie dostępna dla programu Excel na Windows 10, Android, Mac OS i iOS i dla innych wersji Excel Mobile. — powiedział Martin Butler pełniący funkcję Account Executive w firmie Microsoft.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft angażuje się w rozwój kryptowaluty. Gigant z Redmond uruchomił wcześniej Azure Blockchain, dzięki której duże instytucje finansowe, opierając się na zasadzie działania kryptowaluty mogą w znacznym stopniu ułatwić i przyspieszyć sobie proces rozliczania swoich danych finansowych.

Ciekawi nas, jak rozwinie się sytuacja Bitcoin i innych kryptowalut przez następne 12 miesięcy. Pod koniec 2016 roku Bitcoin został „zaakceptowany” przez dość dużą liczbę dużych instytucji finansowych. Waluta ta jest też bardzo odporna na niestabilność rynków finansowych i w razie czego może być przechowywana na dowolnej pamięci przenośnej. No i żaden kraj nie może jej sobie tak po prostu dodrukować.