Współtwórca GTA zapowiada nową grę

Były dyrektor Rockstar North i zarazem projektant GTA V, tuż po premierze gry opuścił studio, by następnie wytoczyć mu proces o niezapłacone honorarium 105 milionów dolarów. W międzyczasie Benzies założył kilka firm poświęconych rozrywce, w tym studio Royal Circus Games, które tworzyć ma gry na konsole, pecety i urządzenia mobilne.

W zespole znalazło się miejsce dla dwóch byłych pracowników studia Rockstar North – Matthew Smitha, dyrektora od spraw audio, oraz Colina Entwistle’a – czołowego programisty. Benzies ogłosił już nad czym zamierzają pracować w najbliższym czasie i mimo braku szczegółów, musimy przyznać, że projekt zapowiada się interesująco.

Gra o roboczym tytule „Everywhere” będzie najprawdopodobniej dużym sandboxem wieloosobowym. Sugerują to słowa samego Benziesa -„Naszym celem jest stworzenie platformy, na której gracze będą się wspólnie bawić. Miejsca, które poprzez zabawę zatrze granice między rzeczywistością, a symulowanym światem”.

W wywiadzie dla serwisu Polygon, twórca przyznał, że eksperymentują z elementami mechaniki, których nie widzieliśmy jeszcze w grach. Całość powstaje na silniku Amazon Lumberyard. Data premiery nie została ustalona. Projekt znajduje się obecnie dopiero w fazie koncepcyjnej.

0
Źródło: Gameindustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.