Xiaomi prezentuje tanie, bezramkowe telewizory

65-calowy Mi TV4 z rozdzielczością 4K i systemem Dolby Atmos poniżej 2000 dolarów.

Seria Xiaomi Mi TV 4 składać się będzie z trzech telewizorów o przekątnych: 45″, 55″ i 65″ oferujących użytkownikowi ekran o rozdzielczości 4K, czterordzeniowy procesor oraz komplet kina domowego na który składają się: 10-głośnikowy soundbar, dwa głośniki bezprzewodowe i subwoofer. Wszystkie telewizory mogą pochwalić się bezramkowym designem oraz bardzo wąskim profilem. W najwęższym miejscu telewizory mierzą zaledwie 4,9 mm grubości, a więc o 30% mniej niż iPhone 7.

Co ciekawe Xiaomi stawia na modularność. Użytkownik będzie mógł wymienić płytę główną czy inne komponenty telewizora, gdy przyjdzie mu ochota na aktualizację. Producent wyposażył także Mi TV 4 w autorską nakładkę Patch Wall, bazująca na Androidzie, która wykorzystywać ma sztuczną inteligencję do tworzenia rekomendacji na podstawie historii oglądanych przez nas filmów i programów.

Dużym atutem produktów Xiaomi będzie niewątpliwie cena. Za największy telewizor z kompletem kina domowego Chińczycy zapłacą mniej niż 2000 dolarów. Wersja bez soundbara i reszty sprzętu audio kosztować ma 500 dolarów mniej. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona, ale ma mieć miejsce w bieżącym roku.