YouTube wprowadza opcję Superczatu

Jeśli zyski z reklam i płatne subskrypcje to dla Was za mało, z pewnością ucieszy Was nowa opcja pozwalająca dodatkowo zarobić na prowadzeniu transmisji online.

W przypadku popularnych kanałów, śledzenie komentarzy w transmisjach live jest trudne – wypowiedzi przesuwają się błyskawicznie ustępując miejsca nowym wpisom. Jak zagwarantować sobie lepszą widoczność i wyrazić jednocześnie aprobatę dla twórcy, której nie sposób będzie nie zauważyć? Właśnie z pomocą Superczatu.

Oglądający będą mogli wpłacić twórcy określoną kwotę, która sprawi, że jego komentarz zostanie wyróżniony kolorem na czacie i dodatkowo nie zniknie tak szybko, jak zwyczajny wpis. Im wyższe dofinansowanie, tym inny kolor otrzyma taki post i tym dłuższa będzie jego widoczność. Sama transakcja ma być prosta w użyciu – wystarczy wybrać symbol dolara, określić wartość przelewu, a następnie wpisać wiadomość – komentarz.

Na razie z Superczatu mogą korzystać mieszkańcy 12 krajów (m.in. USA, Wielka Brytania, Australia, Niemcy), którzy wykorzystują aplikację mobilną YouTube na Androdzie lub przeglądarkę internetową w przypadku PC. W Polsce usługa nie jest jeszcze dostępna.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.