Złośliwe oprogramowanie dla macOS-a, które zawiesi twój komputer

Nowe zagrożenie dla komputerów firmy Apple przeciąża je tak, by te stały się bezużyteczne. Niestety, łatwo zostać zainfekowanym, a skutki tejże infekcji są co najmniej irytujące.

Złośliwe oprogramowanie wykryte przez Malwarebytes wykorzystuje niedoskonałe zabezpieczenia aplikacji Mail i Safari. Odwiedzenie zainfekowanej strony skutkuje otwarciem niezliczonej ilości okien aplikacji Mail, co w efekcie prowadzi do przeciążenia komputera i jego zawieszenia.

Niektóre odmiany tego oprogramowania robią to samo z aplikacją iTunes. Zarazić się można również otwierając e-maile pochodzące od „wsparcia technicznego” (co oczywiście jest bzdurą).

Na szczęście Malwarebytes poinformował Apple’a o problemie zanim opublikował publicznie informacje na jego temat. Najnowsza wersja macOS-a, oznaczona jako wersja 10.12.2, została już załatana i ten problem na niej nie występuje.

0
Źródło: Malwarebytes Labs
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.