Baby World – aplikacja, która pozwoli Ci zobaczyć świat oczami dziecka

Polskie wydawnictwo Sierra Madre zajmuje się głównie wydawaniem książek dla rodziców i ich pociech. Podążając za nowymi trendami postanowiło stworzyć prostą aplikację AR, która pozwoli każdemu zainteresowanemu zobaczyć świat tak, jak widzi go niemowlę.

Niemowlę po urodzeniu nie widzi tak dobrze jak dorosły. Świat widziany oczami noworodka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Aplikacja Baby World wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, by każdy mógł samodzielnie zakosztować takiego niezwykłego widzenia. Możemy korzystać ze zwykłego trybu podglądu lub zdecydować się na obraz dedykowany goglom VR (np. Cardboard). W ten sposób rodzice będą mogli lepiej zrozumieć jak przebiega rozwój ich pociech.

Oprócz opisanej wyżej możliwości aplikacja oferuje także zestaw kontrastowych obrazków, które można prezentować niemowlakom. Aplikację jest dostępna bezpłatnie w ramach wczesnego dostępu na Google Play. 16-tego lutego pojawi się oficjalnie także na iOS.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.