BlackBerry oskarża Nokię o „naruszanie patentów z premedytacją”

Firma BlackBerry w zasadzie prawie że nie istnieje, a Nokia porzuciła rynek telefonów by skupić się na branży telekomunikacyjnej. Tymczasem, jak się okazuje, szykuje się zajadła walka między tymi dwiema firmami.

BlackBerry wywołuje wojnę, która nie będzie obchodzić nikogo poza jego przeciwnikiem. Firma pozywa Nokię, zarzucając jej nielegalne i bezprawne wykorzystywanie wynalazków BlackBerry. A konkretniej, 11 opatentowanych rozwiązań związanych z LTE i UMTS/UTRAN.

Wśród tych rozwiązań należą metody na wykrywanie ilości anten transmisyjnych w stacji bazowej czy optymalizacja systemów MIMO-OFDM. Innymi słowy, nie chodzi o rozwiązania w telefonach, a w infrastrukturze telekomunikacyjnej, czyli o coś, co stanowi aktualnie główny zarobek Nokii.

BlackBerry podkreśla, że Nokia łamie patenty w sposób świadomy. Firma nie domaga się jednak zaprzestania wykorzystywania tych rozwiązań przez Nokię a zadośćuczynienia finansowego. Sprawa będzie się toczyła w amerykańskim sądzie okręgowym w Delaware.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.