CD Projekt jest warty więcej niż Capcom

O tym, że twórcy Wiedźmina odnieśli na rynku olbrzymi sukces wiemy od dawna. Zadziwia jednak fakt, że CD Projekt wyprzedził pod względem wartości firmy nie tylko zagraniczne studia takie jak Capcom, ale też polskich gigantów przemysłowych.

Akcje twórców Wiedźmina poszły w tym roku mocno w górę. Wartość CD Projektu przekroczyła na giełdzie ponad

6 miliardów złotych

– o miliard więcej niż pod koniec ubiegłego roku.

O tym jak duże są to wartości świadczy najlepiej porównanie do innych gigantów z branży. Twórcy Resident Evil VII są dziś warci około 5,3 miliardów złotych, a mówimy tu o firmie, która ma w swoim dorobku kilka znanych serii. m.in. Street Fightera, czy Devil May Cry. CD Projekt wyprzedził nawet duże, polskie spółki nie związane z branżą gier takie jak Energa, Żywiec, Tauron czy Budimex.

Przygoda z Wiedźminem 3 została już zakończona, ale studio przygotowuje się do premiery karcianki Gwint z tego samego uniwersum. Równocześnie studio pracuje też nad kolejnym, wysokobudżetowym tytułem – Cyberpunkiem 2077. Póki co nic nie wskazuje na to, by dla studia CD Projekt miały skończyć się „tłuste” czasy…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.