Gears of War 4 puchnie w oczach

Rozdzielczość Full HD powoli odchodzi do lamusa. Gracze oczekują coraz lepszej jakości obrazu, a producenci starają się podążać za nowymi trendami. Rosnące rozmiary tekstur wpływają na rozmiar całej produkcji.

W ubiegłym tygodniu popularna gra akcji – Gears of War 4 – doczekała się dwóch nowych map. Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że gracze zaczęli zwracać uwagę na rozmiar gry. Na ten moment łącznie z przepustką sezonową nowe Gearsy zajmują 101 GB.

Tu dochodzimy do sytuacji, w której niepocieszeni mogą być wszyscy gracze wymieniający ostatnio swoje dyski HDD na szybsze dyski SSD o najczęściej mniejszej pojemności. Jeśli coraz więcej gier będzie zajmowało podobne rozmiary (a przypominamy, że już pojedyncza łatka do Fallouta 4 z teksturami o wysokiej rozdzielczości zajmowała 54 GB), gracze będą zmuszeni inwestować w coraz większe dyski. Jeśli planujecie w bliskiej przyszłości zakup nowego dysku, miejcie na uwadze powyższe informacje.

0
Źródło: Kitguru.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.