Google Assistant również na smartfonach Nexus i… LG

Do tej pory możliwość korzystania z Google Assistant zastrzeżona była dla najnowszych smartfonów Pixel i Pixel XL. Ta sytuacja niedługo może się jednak zmienić.

Według przecieków, do których dotarli dziennikarze, Google Assistant ma trafić również na starsze smartfony firmowane przez Google, należące do rodziny Nexus. Ale niestety nie wszystkie, chodzi tylko o dwa ostatnie modele: Nexus 6P (na zdjęciu), produkowany przez Huawei oraz Nexus 5X, powstający we współpracy z LG.

Co ciekawe, z tą ostatnią firmą wiąże się jeszcze jedna ciekawa pogłoska. Najnowszy model tej firmy, czyli LG G6, również ma oferować możliwość korzystania z asystenta firmy Google, dającego możliwość wygodnej, głosowej obsługi smartfona, który zaczyna zachowywać się jak urządzenie dysponujące sztuczną inteligencją.

Być może zatem jest to dopiero początek pewnej tendencji, a Google Assistant, wraz z nową wersją systemu Android (już na literę „O”) trafi ostatecznie do znacznie większej liczby smartfonów i stanie się nowym standardem tej grupie urządzeń. To niewątpliwie ciekawa perspektywa.

0
Źródło: gsmarena.com, Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.