Liczba graczy używających Windows 10 spadła

Jeszcze w styczniu pisaliśmy, że już ponad połowa użytkowników serwisu Steam korzysta z systemu Windows 10. Spodziewaliśmy się, że w kolejnym badaniu liczba ta wzrośnie, stało się jednak zupełnie odwrotnie.

Z najnowszej ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników serwisu Steam – największej cyfrowej platformy z grami PC wynika, że z Windows 10 korzysta obecnie 49,67% graczy. Oczywiście spadek, w porównaniu z sytuacją sprzed miesiaca jest minimalny i wynosi zaledwie 0,7% .

W tym samym okresie wzrosły udziały graczy korzystających z Windows 7 (do

35,11%

) i Windows XP (do

1,24%

). Udział pozostałych systemów operacyjnych nie uległ zmianie.

Spadek udziału Windows 10 wśród użytkowników Steam znajduje się oczywiście w granicach błędu statystycznego. To nie jest jednak pozytywna informacja dla Microsoftu. Firma planuje w najbliższym czasie udostępnić w Windows 10 nowe opcje dla graczy. Ludzie prowadzący ten projekt z pewnością liczyli na stały, stabilny wzrost liczby graczy przesiadających się na Windows 10. A tu niespodzianka…

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.