Microsoft, Apple i 95 innych kontra Donald Trump

Prawie 100 firm związanych z nowoczesną techniką połączyło siły, by wpłynąć na Donalda Trumpa i znieść wystosowany przez niego zakaz wstępu dla imigrantów i uchodźców z wybranych krajów.

Microsoft, Google, Facebook, Snapchat, Apple, Uber, Twitter w jednym szeregu? Takie rzeczy tylko w nowej Ameryce Donalda Trumpa. Firmy te złożyły wniosek do sądu apelacyjnego o zniesienie zakazu wstępu dla imigrantów i uchodźców z wybranych krajów na świecie, co miało „zwiększyć bezpieczeństwo wewnętrzne Stanów Zjednoczonych”.

Jak argumentują, nie osiągnęłyby swojej pozycji i wpływu na świat gdyby nie ciężka praca ludzi z całego świata, w tym z krajów wskazanych przez Trumpa. Dodają, że rozumieją znaczenie bezpieczeństwa narodowego i konieczność dokładniejszej weryfikacji imigrantów, ale całkowity zakaz wstępu jest, jak to ujmują, szkodliwy.

Stanowisko sądu na razie nie jest znane, ale biorąc pod uwagę fakt, że zakaz został tymczasowo zniesiony przez jednego z amerykańskich sędziów okręgowych, projekt Trumpa może zostać, przy współpracy tych firm, całkowicie obalony.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.