NieR: Automata pozwoli Ci… kupić trofea

Dla wielu graczy zdobywanie trofeów w grach stanowi olbrzymią przyjemność, a "wbicie platyny" to powód do dumy. Niektóre trofea potrafią być bardzo wymagające i czasochłonne, ale do tej pory nikt nie wpadł na pomysł, by je zmonetyzować.

NieR: Automata to najnowsza gra akcji od Square Enix, której oficjalna premiera w Europie na PS4 i PC zaplanowana została na 10 marca. W Japonii jednak gracze mogą już się nią cieszyć i to właśnie stamtąd dobiegły kontrowersyjne wieści.

Okazuje się bowiem, że po trzykrotnym ukończeniu gry brakujące trofea będzie można wykupić. Na szczęście nie za prawdziwe pieniądze, ale za walutę zdobytą w grze. Opinie graczy są podzielone. Jedni uważają, że taka funkcja spłyci wartość zdobywanych osiągnięć, inni z kolei uważają, że to niezły pomysł. W końcu trzykrotne przejście gry jest samo w sobie pracochłonne, więc taka nagroda stanowi uczciwą rekompensatą za poniesiony trud.

Mnie ciekawi jedno – kiedy doczekamy się gry, w której trofea będzie można kupić za prawdziwe pieniądze. Ot, kolejna forma mikrotransakcji…

0
Źródło: Pushsquare.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.