Nintendo sprzedało 1,5 miliona konsol NES Classic

Mini-konsola NES Classic, przygotowana przez Nintendo, jako retro-gadżet z preinstalowaną listą kilkudziesięciu gier sprzedało się już w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy.

Przypomnijmy też, że pierwsza partia konsol została wykupiona praktycznie w ciągu kilku minut. Musieliśmy czekać aż miesiąc, zanim sprzęt ten ponownie trafił do oferty sklepów. Taki wynik okazał się niespodzianką nawet dla Nintendo. Firma nie przewidziała aż tak dużego zainteresowania, stąd też miesięczny przestój w dostępności konsoli.

Nie bez znaczenia dla popularności NES Classic jest również z pewnością fakt, że konsola ta została złamana. Dzięki temu do oryginalnej listy gier, gracze mogą – oczywiście nielegalnie – dorzucać te tytuły, których z oryginalnego systemu NES im brakowało. Zresztą Nintendo wiedziało, że złamanie konsoli jest tylko kwestią czasu – na sprytnych programistów w kodzie konsoli czekała ukryta wiadomość.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.