Nintendo Switch z trybem VR?

Pierwotnie konsola Nintendo miała zadebiutować już w 2016 roku, ale jak wiemy pojawi się na rynku dopiero na początku marca. Według plotek, przesunięcie premiery związane było z kwestiami dotyczącymi wirtualnej rzeczywistości. Okazuje się, że w każdej plotce jest jakieś ziarno prawdy...

Podczas wywiadu dla Nikkei prezydent Nintendo, Tastusmi Kimishima, zdradził, że firma rozważała opcję wprowadzenia wirtualnej rzeczywistości do konsoli Switch. Dlaczego finalnie zrezygnowano z pomysłu? Według Kimishimy to kwestia jakości aktualnych gogli VR-

„Jeśli będziemy w stanie rozwiązać problem związany z mało komfortowym graniem w trakcie długich sesji, wówczas wrócimy do tematu wirtualnej rzeczywistości”.

Nadzieja na kompatybilność z goglami VR zatem dalej istnieje, ale na pewno nie z aktualnie znajdującymi się na rynku. Dobrze wiedzieć, że Nintendo nie mówi „nie”. Pozostaje jednak wątpliwość, czy aby na pewno chodzi tu o sam komfort użytkownika, a nie o podzespoły Switcha, które są gorsze od konsol nowej generacji i high-endowych pecetów dedykowanych VR.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.