Nowy iPhone bez bezprzewodowego ładowania

Plotki o bezprzewodowym ładowaniu w iPhonie 8 krążą po Sieci już od jakiegoś czasu i, wygląda na to, były tylko częściowo zgodne z rzeczywistością. Apple faktycznie nad tym pracuje, ale...

Harlan Sur, analityk z JPMorgan potwierdził w swoich badaniach, że Apple i Broadcom już od dwóch lat wspólnie pracują nad systemem bezprzewodowego ładowania dla telefonów iPhone. Dodaje jednak, że nie trafi on do telefonów producenta w tym roku, a dopiero w przyszłym.

Zdaniem Sura, nowy iPhone ma być wyposażony w pokrytą szkłem obudowę, co ma pomóc zredukować zakłócenia indukcji elektromagnetycznej, co byłoby trudniejsze gdyby zastosowano metalową ramkę. Dodatkowo, system bezprzewodowego ładowania od Apple’a ma się w jakiś sposób wyróżniać od konkurencji, choć do końca nie wiadomo jak.

Co ciekawe, Ming-Chi Kuo z konkurującej z JPMorgan firmy analitycznej KGI nadal uważa, że wszystkie modele iPhone’a zaprezentowane w tym roku będą wyposażone w system bezprzewodowego ładowania. I komu tu teraz wierzyć…

0
Źródło: CNBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.