Pierwsza misja na Marsa SpaceX opóźniona

Nad Red Dragon, czyli bezzałogowym statkiem kosmicznym, który ma przyczynić się do rozwoju misji naukowych na Marsie SpaceX pracuje od 2011 roku. Lądownik miał zostać wysłany na Czerwoną Planetę już w przyszłym roku, jednak firma właśnie przesunęła datę startu.

SpaceX nieco przeliczyło się w swoich obliczeniach. Red Dragon musi przejść jeszcze szereg testów systemowych. Do tego firma zamierza skupić się bardziej na programie załogowym oraz na Falcon Heavy, czyli rakiecie, która wyniesie lądownik w przestrzeń kosmiczną. SpaceX ogłosiło, że w związku z powyższymi planami wysłanie Red Dragona na Marsa zostanie odroczone do 2020 roku.

Misja Red Dragon jest bardzo ważna, bo może zapoczątkować erę kolonizacyjną Czerwonej Planety. Lądownik wyposażony w najnowsze technologie przetestuje je na powierzchni obcej planety po wylądowaniu, a w dalszej przyszłości będzie mógł dostarczać sprzęt i potrzebne do przeżycia surowce pierwszym badaczom Marsa.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.