Powietrzne taksówki zaczną działać już od lipca – w Dubaju

Pamiętacie słynny "Piąty element", w którym niemniej słynny Bruce Willis wcielił się w rolę powietrznego taksówkarza? Rzeczywistość poszła nieco inną drogą.

Jak ogłosiła agencja do spraw dróg i transportu, już od lipca 2017 roku w Dubaju zaczną działać taksówki powietrzne. Działać, czyli nie chodzi o jakieś testy czy program pilotażowy, ale o regularne loty.

Różnica w stosunku do wizji Luca Bessona jest jednak zasadnicza. Zamiast Bruca Willisa na pokładzie, czy choćby jakiegokolwiek kierowcy, pasażer znajdzie w środku jedynie ekran dotykowy, na którym samodzielnie będzie mógł wybrać adres docelowy. I tyle – żadnych elementów ręcznego sterowania pojazdem.

Innymi słowy, powietrzne taksówki w Dubaju będą w rzeczywistości sporej wielkości dronami, sterowanymi z zewnątrz i potrafiącymi przewieźć „ładunek” o wadze do 100 kg. Bruce Willis okazał się niepotrzebny, lecz… kto zatem uratuje świat?

0
Źródło: bbc.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.