Poznajcie telefon, który pobiera dane z prędkością 1 Gb/s!

ZTE zaprezentował projekt "Gigabit Phone", pierwszy na świecie telefon, który umożliwia pobieranie danych z prędkością aż do 1Gb/s. Firma ZTE wdrożyła rozwiązanie Pre5G Giga+, które można zaimplementować w telefonach i routerach.

Telefon ZTE:Gigabit Phone” wyposażony jest w najnowszy processor firmy Qualcomm, model Snapdragon 835 z zintegrowanym modemem Snapdragon X16 LTE. Aby osiągnąć prędkość 1GB/s, co daje nam 10-krotny wzrost szybkości pobierania względem początków technologii LTE, konieczne było zastosowanie technologii jednoczesnego użycia (agregacji) wielu pasm, anten w standardzie 4×4 MIMO i modulację 256-QAM.

Dzięki wykorzystaniu technologii 5G lub Pre5 Giga+ smartfon ZTE „Gigabit Phone” może pobierać dane ponad trzykrotnie szybciej, niż w najpopularniejszym dzisiaj standardzie LTE Cat6.

ZTE jest przekonane, że szybkość pobierania 1 Gb/s stanie się standardem, między innymi dzięki systemom i sieciom piątej generacji przygotowanych przez biura rozwojowe ZTE. Choć teraz jest to nadal technika jutra a nie dnia dzisiejszego, tak wkrótce podsienie to komfort korzystania z telefonów na zupełnie nowy poziom.

0
Źródło: ZTE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.